menu close menu

Hallu Motion

Hallu Motion – recenzja produktu

Ten, kto doświadczył problemów z haluksami wie, że nie jest to tylko zwykła dolegliwość, ale poważne schorzenie stopy. Zaczyna się całkiem niewinnie. Najczęściej pierwszym objawem jest niewielkie odgięcie palucha w kierunku pozostałych palców stopy. Ból pojawia się wraz ze stanem zapalnym, który zwiastuje kolejny etapu rozwoju choroby. Im dłużej zwlekamy, tym bardziej zbliżamy się do operacji, która jest najczęściej wynikiem wielu naszych zaniedbań. Pierwszym z nich jest niewygodne obuwie – wąskie czubki butów i wysoki obcas to najkrótsza droga, by nabawić się haluksów, szczególnie jeśli mamy ku temu predyspozycje genetyczne. Znaczenie ma tutaj również wiek i płeć – problem dotyka głównie kobiet po 35 roku życia, jednak nie jest to reguła. Na haluksy cierpią coraz częściej osoby w znacznie młodszym wieku. Dobra wiadomość jest taka, że o ile nie zabrniemy z naszym problemem do ostatniego etapu choroby, który wiąże się ze znaczną deformacją stopy, nawracającymi stanami zapalnymi i silnym bólem, istnieje duża szansa, że poradzimy sobie z problemem bez skalpela i żmudnej rehabilitacji.

Aparat korekcyjny – zacznij jak najszybciej!

Lampka powinna nam się zapalić już w momencie, w którym zauważymy odgięcie dużego palca – to znak, że pora jak najszybciej dobrać odpowiedni aparat korekcyjny. Do wyboru mamy takie, które służą do stosowania w ciągu dnia oraz te, które zakładamy na noc. Jednym z najpopularniejszych jest Hallu Motion, do użytku dziennego. Tego typu aparat jest podstawą dla zdrowia naszych stóp i działa skuteczniej, niż korektory zakładane na noc. Ważny jest tutaj nacisk, położony na stopę podczas chodzenia. W procesie tym bierze udział staw śródstopno-paliczkowy, który jest pobudzany w trakcie ruchu. Dzięki temu mamy szansę na szybszą poprawę.
Główną jego funkcją jest ustawienie palucha w odpowiedniej pozycji względem osi stopy i utrwalenie tego układu. Konsekwencją jest zmniejszenie lub pozbycie się deformacji (w zależności od stopnia zaawansowania schorzenia oraz częstotliwości stosowania aparatu). Odpowiednie ułożenie palca zmniejsza obrzęk i napięcie skóry, redukuje liczbę nagniotków, które tworzą się na palcach sąsiadujących ze zdeformowanym paluchem. Dzięki temu następuje poprawa mikrokrążenia, a co za tym idzie – mamy szansę szybciej pokonać stan zapalny. Hallu Motiion zapewnia również ochronę zwyrodniałego stawu, co jest szczególnie ważne w momencie, gdy towarzyszy mu ból i dyskomfort. Stan zapalny tego miejsca powoduje wyjątkową nadwrażliwość i tkliwość skóry, przez co każdy, najmniejszy uraz jest niewiarygodnie bolesny. Co więcej, aparat uelastycznia staw skokowo – goleniowy. Jako ciekawostkę przytoczę tutaj opinię doktora Ralpha Mossa, który zajmuje się zwyrodnieniami stawów w Towarzystwie Ortopedycznym dla Medycyny Sportowej. Uważa on, że Hallu Motion nadaje się nie tylko do leczenia haluksów. Aparat poprawia ukształtowanie stopy i ustawia ją w odpowiedniej pozycji, dlatego poleca go szczególnie sportowcom.

Hallu Motion a codzienne funkcjonowanie

Aparat korekcyjny Hallu Motion został zaprojektowany w taki sposób, aby jego użytkownicy prawie nie odczuwali go na swoich stopach. Wysoka jakość materiałów wykonania, jak również wyprofilowanie poszczególnych elementów, które dopasowują się do stopy sprawia, że stosowanie Hallu Motion nie jest wcale przykrym obowiązkiem, a codzienne stosowanie go to tylko kwestia przyzwyczajenia, dobrego nawyku. Aparat pasuje do każdych butów, dlatego warto zakładać go jak najczęściej, również do pracy. Możemy łatwo zapomnieć o tym, że mamy go na nogach. Ważne, aby nie zapominać o codziennym zakładaniu samego aparatu! Pamiętajmy, że usuwanie haluksów jest procesem, którego, nie da się przeskoczyć i żaden, nawet najlepszy korektor nie cofnie naszej wady w ciągu jednego dnia.
Jeśli w momencie rozpoczęcia domowego leczenia odczuwasz ból stopy, haluksy są dokuczliwe i towarzyszy im stan zapalny, warto pomyśleć dodatkowo o odpowiednim obuwiu. Nie oznacza to, że stosowanie aparatu Hallu Motion spotęguje ból, czy zaogni stan zapalny – wręcz odwrotnie, służy do tego, aby go zmniejszyć. Ważne jednak działać wszelkimi możliwymi drogami, co pozwoli przyspieszyć proces leczenia. Koniecznie powinniśmy wybierać takie obuwie, które ma szersze czubki, dobrze, jeśli jest o pół rozmiaru za duże tak, aby stopa miała więcej swobody, nie była ściśnięta. Czasem jednak i to okazuje się niewystarczające. Pomyślmy wtedy o butach ortopedycznych. Mają one specjalnie wyprofilowane podeszwy, które zapewniają maksymalny komfort naszym stopom, wpływają także na poprawę postawy ciała. Niektóre modele mają regulowaną tęgość, co może się okazać szczególnie istotne, jeśli stopa uległa już pewnej deformacji. Pamiętajmy, że haluksy to schorzenie, które jak każde inne – wymaga od nas szczególnej uwagi – troski i ostrożności. Dokładnie tak, jak zranione kolano, czy skaleczony palec. Nawet, jeśli nie odczuwamy bólu, zapewnijmy naszym stopom jak najlepszą ochronę, gdyż są one miejscem chorym i osłabionym.

Hallu Motion w praktyce

Korektor został zaprojektowany w taki sposób, aby główny nacisk położony był na duży palec – od wewnętrznej strony stopy, ku zewnętrznej. Przednia część Hallu Motion nadaje paluchowi właściwy kierunek. Pasek ściągający, znajdujący się po stronie podeszwowej, pozwala dopasować stopień nacisku, w trakcie noszenia warto zmieniać stopniowo jego siłę. Nasze stopy będą przyzwyczajać się z każdym kolejnym dniem noszenia korektora do nowego układu. Jednak w momencie rozpoczęcia ”naprawy”, może się pojawić niewielki ból, co jest zupełnie normalne i na pewno nie jest to powód do przerwania procesu! Jeżeli natomiast ból pojawi się na innym etapie, w trakcie zwiększania nacisku, należy poluzować nieco pasek. Podstawą jest tutaj wyczucie odpowiedniej siły nacisku – na pewno nie chodzi o agresywne działanie, nie przyspieszajmy na siłę – dajmy naszym stopom czas!

Od słów do czynów

Skoro dotarliście do tego momentu, prawdopodobnie jesteście gotowi na to, by zawalczyć z haluksami domowym sposobem. Każde leczenie wymaga przede wszystkim naszej mobilizacji i konsekwencji – nawet najlepszy korektor nie wyprostuje problemu za nas. Operacja również nie jest rozwiązaniem dla leniwych – rehabilitacja jest długotrwała i wymagająca. Aparat korekcyjny Hallu Motion ma potwierdzoną skuteczność – pomógł już 87 % spośród osób, które podjęły się samodzielnej naprawy problemu. Polecają go ortopedzi, specjaliści od leczenia schorzeń, związanych ze stawami. Czy rozwiąże także twój problem? To zależy już tylko od twojej determinacji i konsekwencji. Trzymam za ciebie kciuki!

Najnowsze komentarze

  Archiwa

  Kategorie

  • Brak kategorii

  Meta

  Home widget bottom center

  You can add widgets here from Admin->Appearance->Widgets

  Enable or Disable this widget area from
  Theme Options -> Widgets

  Home widget bottom right

  You can add widgets here from Admin->Appearance->Widgets

  Enable or Disable this widget area from
  Theme Options -> Widgets