menu close menu

Aparaty korekcyjne na haluksy

Jak uchronić stopy przed operacją? Opinie na temat najpopularniejszych aparatów korekcyjnych na problemy z haluksami.

Hallu motion to preparat,który zwalcza znane Ci dolegliwości takie jak :

 • Zgrubienie naskórka w okolicy dużego palca,
 • Odchylenie palucha w kierunku pozostałych palców stopy,
 • Obrzęk i zaczerwienienie dużego palca,
 • Stan zapalny wokół kości śródstopia.

Jeżeli borykasz się z wyżej wymienionymi problemami to prawdopodobnie doświadczyłeś już pierwszych objawów coraz częściej spotykanej formy deformacji stopy, czyli haluksów. Niektórzy niesłusznie bagatelizują te dolegliwości, gdyż mylnie sądzą, że pierwszym objawem choroby jest zawsze ból. Pojawia się on jednak dopiero w momencie, w którym zaczyna się rozwijać stan zapalny stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Jeżeli więc zauważymy nawet nieznaczną deformację, lepiej nie bagatelizować tego objawu, gdyż nie jest on bolesny na początkowym etapie. Nie liczmy jednak, że w związku z tym sam zniknie i nie będzie się pogłębiać. Niestety w przypadku haluksów możemy mieć pewność, że dolegliwość na pewno się rozwinie, jeśli nie podejmiemy odpowiednich kroków. Wtedy możemy już tylko przygotować się na nieuchronną operację i długotrwałą rehabilitację. Aby tego uniknąć, po pojawieniu się pierwszych objawów warto zadbać o 2 rzeczy:

 • odpowiedni aparat korekcyjny
 • ćwiczenia

Aparat korekcyjny służy ustawieniu palucha w odpowiedniej pozycji do osi stopy i utrwalaniu prawidłowego układu. Im większa częstotliwość korzystania z takiego urządzenia, tym większe prawdopodobieństwo, że problem nie będzie się pogłębiał. Ważną rolę odgrywa w tym procesie staw śródstopno-paliczkowy, który pobudzany w ciągu dnia (podczas chodzenia), dopasowuje się do ustalonej przez korektor pozycji. Dlatego stosowanie tego typu aparatów na dzień ma priorytetowe znaczenie. Ważne, aby były one wykonane z materiałów wysokiej jakości, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo. Odradzamy testowanie nieznanych produktów o zaniżonych cenach, które mogą nie tylko nie przynieść żadnych efektów, ale wręcz uszkodzić nasze stopy.

Postawmy na produkt, który można stosować bez ograniczeń w trakcie wszystkich codziennych czynności. Tego typu urządzeniem jest np. Hallu Motion, który pasuje do każdego rodzaju obuwia. Możemy właściwie zapomnieć, że mamy go na nogach. Codzienne korzystanie z aparatu jest więc tylko kwestią nawyku, który pomoże nam poradzić sobie z deformacją, obrzękiem, napięciem skóry, ochronić zmieniony chorobowo staw. Musimy jednak pamiętać, aby nie zwlekać z rozpoczęciem domowej rehabilitacji, gdyż każdy kolejny tydzień, czy miesiąc naszej bierności zmniejsza nasze szanse na bezoperacyjne pozbycie się problemu.

zdjęcie aparatu hallumotion

Jednak nawet najlepszy aparat korekcyjny nie spełni naszych oczekiwań, jeśli nie zadbamy o zdrowy tryb życia. Skoro już odkryliśmy problem, postarajmy się mieć na uwadze, aby dostarczać sobie odpowiedniej ilości ruchu, unikać długiego stania (jeśli wykonujemy tego typu pracę, warto zastanowić się w porę nad zmianą) i pomyśleć o domowych ćwiczeniach. Nie jest tajemnicą, że jednym z powodów tworzenia się haluksów jest również nadwaga. Oczywiście to tylko jeden z możliwych powodów, jednak jeśli dotyczy on właśnie nas, w pierwszej kolejności powinniśmy zawalczyć z problemem otyłości.

Przykłady ćwiczeń korygujących haluksy znajdują się m.in. w następującym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-haluksy oraz filmie: https://www.youtube.com/watch?v=zZtuB_f1OdU który bardzo dobrze obrazuje, jak powinniśmy prawidłowo wykonywać ćwiczenia, warto wypróbować przykłady razem z instruktorem.

Najważniejsze w leczeniu haluksów jest to, aby nie czekać, aż pojawi się ból. Aparaty korekcyjne pomogą go uśmierzyć, ale jego pojawienie się oznacza, że mogliśmy zadziałać jeszcze szybciej, a co za tym idzie – skuteczniej.

Najnowsze komentarze

  Archiwa

  Kategorie

  • Brak kategorii

  Meta

  Home widget bottom center

  You can add widgets here from Admin->Appearance->Widgets

  Enable or Disable this widget area from
  Theme Options -> Widgets

  Home widget bottom right

  You can add widgets here from Admin->Appearance->Widgets

  Enable or Disable this widget area from
  Theme Options -> Widgets